Сърфираме умно и безопасно!

По повод Международния ден за безопасен интернет, седмокласниците в 42.ОУ преминаха специализирано киберобучение. Инициативата се осъществява със съдействието на район „Подуяне“ и цели да подготви децата за предизвикателствата в мрежата.

Знанието е най-добрата защита! По време на часа на класа учениците научиха ключови правила за безопасно сърфиране и защита на личните данни.

На 16.03 и 23.03 предстои да бъдат обучени и учениците от 5. и 6. клас.

На 11 февруари, по инициатива на учителите по компютърно моделиране и информационни технологии, в часовете по КМИТ се проведоха тематични уроци, посветени на безопасността в интернет.

  • 5. клас – Сигурност в социалните мрежи
  • 6. клас – Тормоз в онлайн среда
  • 7. клас – Непознатите в мрежата

Учениците участваха активно в дискусиите и показаха отговорно отношение към темата за безопасното поведение в онлайн пространството.

Подобни статии