В стъпките на Апостола: Учениците от 42.ОУ „Хаджи Димитър“ се докоснаха до историята

В навечерието на 153-тата годишнина от безсмъртието на Васил Левски, нашите седмокласници превърнаха историята в незабравимо преживяване.

Със съдействието на район „Подуяне“, учениците посетиха Националния военноисторически музей, където се включиха в образователната програма „Васил Левски и неговата тайна организация“. Седмокласниците видяха отблизо личните вещи на Апостола, разбраха как са се създавали и поддържали тайните комитети и пред какви рискове са били изправени героите ни. Влязоха и в ролята на истински съратници на Левски, като успешно дешифрираха скрито послание от неговото автентично писмо.

Вярваме, че историята не се учи само от учебниците, а се преживява със сърцето. Гордеем се с нашите ученици, които показаха завидни знания и почит към делото на Апостола!

Подобни статии