02.06.2025 В памет на Христо Ботев

Учениците от клуб „Опознай България“, с ръководител Десислава Йотова, взеха участие в 77. Национален туристически поход „По стъпките на Ботевата чета – Козлодуй – Околчица“, като финал на дейностите, заложени в работата на клуба.

Учениците извървяха близо 120 км. в рамките на 5 дни. Не се предадоха пред трудностите и заслужено спечелиха уважението на по-опитните от тях, както и на ръководството на Български туристически съюз.

С усвоените умения, завоюваха III място в 2 категории: „Разпъване на палатка“ и „Екология“. Децата споделиха впечатленията си от силните емоции, съпътствали всеки ден от похода и удовлетворението от изпълненото дело.

Подобни статии