STEM център

На 11 май нашето училище отвори врата към утрешния ден! С гордост и вълнение официално открихме новия ни STEM център – пространство, в което науката, технологиите, инженерството и математиката се срещат, за да вдъхновят следващото поколение откриватели.

Какво е за нас STEM?

Това не е просто абревиатура или нова материална база. Това е начин на мислене! Тук нашите ученици ще имат свободата да задават въпроси, да експериментират, да грешат и да опитват отново, докато превръщат идеите си в реални проекти.

Заедно с нас на събитието присъстваха уважаеми гости, които подкрепиха тази важна стъпка за нашето училище:

инж. Кристиян Христов – Кмет на СО – район „Подуяне“;

д-р Андреа Пандулис – Заместник-кмет на СО – район „Подуяне“;

Боряна Тасева – ВРИД Директор на дирекция „Образование“ към СО;

Миглена Захариева – Старши експерт по математика в РУО София-град;

Стоян Лаловски – ЗД на Националния STEM център;

Милена Тодорова – Началник отдел „Образование, социални дейности, култура, спорт, интеграция и здравеопазване“.

Благодарим на ръководството, учителите и всички партньори, които повярваха в тази идея!

Скъпи ученици, този център е за ВАС!

Използвайте го смело. Търсете отговори и не се страхувайте да мечтаете, защото бъдещето принадлежи на тези, които имат смелостта да го създават.

Подобни статии