„Чист и честен спорт“
07.04.2025 42. ОУ бе домакин на инициативата „Чист и честен спорт“, проведена съвместно с Антидопинговия център и учениците от 166. СУ „Васил Левски“. Г-жа Елка Гълева, представител на Антидопинговия център, разказа на шестокласниците за антидопинговите правила, какво е забранителен списък и до какви вредни ефекти може да доведе употребата на енергийни напитки. Учениците се запознаха и с ценностите в спорта, защо е необходимо да спазваш правилата и да бъдеш толерантен към опонентите си. Накрая се проведе томбола с награди, осигурени от Антидопинговия център.
